Søk foreningens studiestøtte!

Publisert: 
20.6.2024
Foto: 

Det er ikke alle som vet at foreningen yter støtte til medlemmer som vil ta mer utdanning.

Mange av våre medlemmer begynner kanskje på en eller annen form for studier til høsten, det kan være mesterbrev, teknisk utdannelse eller annet som er beslektet med faget. Da er det viktig å huske på at foreningen har et studiefond dere kan søke støtte fra. Om det er kveldsskole, nettbasert eller heldagsundervisning spiller ingen rolle.

Fellesforbundet avd 600 Bygningsarbeidernes fagforening gir støtte til utdanning som er relevant innenfor foreningens eller nært beslektede fagområder. Støtta er på inntil 5000,- pr studieår. Søkere må ha vært sammenhengende medlem i minst 1 år.

Søknad sendes foreningen på post@bygningsarbeider.no. Søknaden må inneholde studiested, varighet av studiene og kostnader.

Les flere nyheter